POMPY CIEPŁA
INFORMACJE OGÓLNE

Jesteśmy ogólnopolską firmą, która od ponad 10 lat świadczy usługi w zakresie wykonywania innowacyjnych systemów grzewczych. Specjalizujemy się w projektowaniu oraz montowaniu instalacji pomp ciepła. Pompy ciepła są ekonomicznym rozwiązaniem, umożliwiającym pozyskanie i gospodarowanie energią elektryczną z jej odnawialnych źródeł.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży projektujemy oraz wykonujemy najnowocześniejsze rozwiązania, dostosowane do potrzeb Klienta. Posiadamy szeroki wybór asortymentu materiałów instalacyjnych, urządzeń oraz pełen zakres usług doradczych, projektowych oraz serwisowych. 

 

„DTS Serwis – Dbamy o Twoją Satysfakcję”

 

Profesjonalizm, solidność, rzetelność oraz terminowość to cechy, na które kładziemy wyjątkowy nacisk.

 Nasz firma oferuje profesjonalne doradztwo w zakresie diagnozowania oraz wyceny usługi. Zapewniamy montaż naszych systemów oraz szkolenie z ich obsługi tak, aby ich użytkowanie było dla Państwa jak najbardziej komfortowe.

Posiadamy filie w kilku miastach Polski: w Warszawie, Łodzi, Pabianicach, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Białymstoku, Bydgoszczy. Lublinie, Rzeszowie, Olsztynie oraz Szczecinie. Nasza profesjonalna kadra pracowników jest do dyspozycji Klientów przez 24h na dobę. Dobra organizacja pracy oraz zaplecze logistyczne pozwalają nam dotrzeć do Klientów z całej Polski.

Pompa ciepła jest to w pełni ekologiczne urządzenie, umożliwiające korzystanie z naturalnych zasobów darmowej energii. Najczęściej wykorzystywane są do ogrzewania domów i rezydencji. To rewolucyjne urządzenie pozwala obniżyć opłaty za ogrzewanie, zapewniając przy tym niskie nakłady finansowe, związane z eksploatacją systemu. Ponadto cena urządzenia zwraca się po kilku sezonach, zaś sama pompa jest urządzeniem ekologicznym, ponieważ nie emituje szkodliwych substancji do środowiska.

Głównym zastosowaniem pomp ciepła, zarówno gruntowych, jak i powietrznych, jest pozyskanie energii do ogrzania domu. Pompy mogą mieć bardzo zróżnicowaną moc – od kilku do kilkudziesięciu kilowatów. Ciepło, emitowane przez urządzenie, rozprowadzane jest poprzez system grzejników lub układ ogrzewania podłogowego po całym domu. Pompy ciepła z powodzeniem można stosować także do podgrzewania wody w kuchni, łazience czy basenie, gwarantując jej odpowiednią temperaturę i ekonomiczną eksploatacje.

Jednym z najpopularniejszych i najchętniej stosowanych rozwiązań do ogrzewania domów jest sprężarkowa pompa ciepła. Posiada ona w obiegu specjalny czynnik chłodniczy, który krążąc po pobraniu ciepła odparowuje. Następnie w wyniku procesu skraplania ciepło poprzez wymiennik oddaje się górnym źródłom. W parowniku oraz skraplaczu dochodzi do zmiany faz, w zaworze ma miejsce rozprężanie, zaś w sprężarce – sprężenie. We wszystkich rodzajach pomp sprężarkowych zasada działania jest podobna jak w przypadku lodówki, gdzie ciepło jest odbierane z jej wnętrza (utrzymując tam niską temperaturę). Działanie pompy jest bardziej efektywne, im wyższa jest temperatura źródła zewnętrznego.

Zaletą działania pompy ciepła jest fakt, że potrafi ona oddać kilkukrotnie większą ilość energii, niż ją pobrała. Dostarczony 1 kW energii elektrycznej zostaje przetworzony na 3 do 6 kW energii cieplnej.

W obiegu pompy ciepła występują dwa źródła: dolne (z którego zostaje pobrana energia cieplna) oraz górne (gdzie energia zostaje dostarczona). Źródło górne określa efekt użyteczny pompy ciepła, a źródło dolne zapewnia dostawę surowca w postaci energii do przerobienia. Energia zostaje odebrana w skraplaczu przez wodę bądź powietrze, a następnie wykorzystywana do ogrzewania.

Najczęstszym źródłem naturalnego ciepła dla pomp, zamontowanych w domach, jest grunt. Czasem do zasilania pomp ciepła wykorzystuje się wodę podziemną ze studni lub z ujęć głębinowych. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się powietrzne pompy ciepła, czyli takie, które jako dolne źródło wykorzystują powietrze.

Sonda pionowa

Najlepszym źródłem dolnym jest grunt, ponieważ energia w nim zawarta jest pobierana z atmosfery i akumulowana w kilkudziesięciometrowej warstwie. Dzięki temu jego temperatura pozostaje niezmiennie dodatnia w ciągu roku. Pobór ciepła z tej warstwy odbywa się przez układ sond pionowych (głębokość 80-200m). Ułożony w odwiercie wymiennik pionowy stanowi zamknięty obieg, w którym cyrkuluje niezamarzający roztwór glikol-woda. Pobrane przez pompę ciepło jest zamieniane na energię, a następnie wykorzystane do centralnego ogrzewania i produkcji ciepłej wody.

Kolektor poziomy

Równie często stosowanym rozwiązaniem są kolektory poziome, ułożone na głębokości ok. 1,0 – 1,6m. Jest to wysokość, na której dobowe wahania temperatury są minimalne. Na tym poziomie temperatura wynosi w naszym klimacie w lipcu +17°C, a w styczniu +5°C. Co ważne, kolektor poziomy w żaden sposób nie zakłóca wegetacji roślin rosnących w ogrodzie. Najwięcej ciepła można pozyskać z kolektora, ułożonego w wilgotnej glebie.

Woda gruntowa

Jeśli dana działka nie posiada dostatecznie dużej powierzchni, stosuje się pompę ciepła, pobierającą energię z układu dwóch studni głębinowych : studni czerpalnej oraz zrzutowej. W pierwszej z nich zanurzona jest pompa głębinowa, która pobiera i przekazuje wodę na zewnątrz, do wymiennika w pompie ciepła. Następnie wychłodzona woda jest oddawana do studni zrzutowej. Ze względu na wysoką temperaturę dolnego źródła (7–10°C) pompy ciepła pracujące w systemie studni głębinowych osiągają bardzo wysokie współczynniki efektywności.

Wody powierzchniowe

Źródłem ciepła dla pomp mogę być także wody powierzchniowe, czyli różnego rodzaju zbiorniki wodne. Kolektor poziomy, wypełniony wodnym roztworem substancji niezamarzającej, rozkłada się wtedy na dnie zbiornika wodnego. Nawet w sytuacji, gdy zbiornik wodny zimą zamarza, nie jest to przeszkodą w pozyskiwaniu z niego energii cieplnej.

Łatwo dostępnym źródłem zasilania pomp ciepła jest powietrze. W odróżnieniu od pomp gruntowych, wydolność powietrznych pomp ciepła jest tym mniejsza, im większe jest nasze zapotrzebowanie. Wentylator zasysa powietrze i przesuwa je przez parownik pompy ciepła. Część energii cieplnej zmagazynowanej w powietrzu zostaje przekazana do systemu grzewczego budynku.

Jedną z najnowocześniejszych metod odwiertów jest technologia GRD (Geothermal Radial Drilling). Została ona stworzona z myślą o zabudowie małogabarytowej, zarówno w fazie projektu jak i już istniejącej. Metoda ta polega układaniu sond ziemnych promieniowo, skośnie w różnych kierunkach i pod różnym kątem. Ilość oraz długość odwiertów zależy od warunków architektonicznych i glebowych. Cała instalacja sond wykonywana jest przez jedną maszynę wiercącą , która w gruncie instaluje sondy radialnie pod kątem 35-65° na głębokości 50 metrów.

Do zalet technologii GRD należą:

 • Zmniejszona dewastacja terenu działki
 • Możliwość pracy w zagospodarowanych terenach
 • Idealne rozwiązanie przy modernizacji systemu grzewczego
 • Maksymalne wykorzystanie najbardziej energetycznych warstw gleby
 • Możliwość zasilenia nawet największych instalacji
 • Możliwość prowadzenia prac wiertniczych w zimie przy niskich temperaturach

OFERTA

Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie pomp ciepła:

 • Montaż instalacji (budowa dolnego źródła ciepła, kotłowni, oraz instalacji rozprowadzającej ciepło po budynku (górnego źródła ciepła)).
 • Montaż urządzeń, dobór, projektowanie, dostawa.

Nasza profesjonalna kadra pracowników jest do dyspozycji Klientów przez 24h na dobę. Posiadamy zaplecze logistyczne, umożliwiające nam dotarcie w dowolne miejsce na terenie naszego kraju.

partnerzy

  Rodzaj
  Typ usługi
  Region
  Imię i Nazwisko
  Firma
  Telefon
  Adres e-mail
  Opis

   Rodzaj
   Typ usługi
   Region
   Imię i Nazwisko
   Firma
   Telefon
   Adres e-mail
   Opis