WENTYLACJA
INFORMACJE OGÓLNE

Jesteśmy ogólnopolską firmą, która od ponad 10 lat świadczy usługi w zakresie wykonywania innowacyjnych systemów instalacji wentylacyjnej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży projektujemy oraz wykonujemy najnowocześniejsze rozwiązania, dostosowane do potrzeb Klienta. Posiadamy szeroki wybór asortymentu materiałów instalacyjnych, urządzeń oraz pełen zakres usług doradczych, projektowych oraz serwisowych.

„DTS Serwis – Dbamy o Twoją Satysfakcję”

Profesjonalizm, solidność, rzetelność oraz terminowość to cechy, na które kładziemy wyjątkowy nacisk.

Nasz firma oferuje profesjonalne doradztwo w zakresie diagnozowania oraz wyceny usługi. Zapewniamy montaż naszych systemów oraz szkolenie z ich obsługi tak, aby ich użytkowanie było dla Państwa jak najbardziej komfortowe.
Posiadamy filie w kilku miastach Polski: w Warszawie, Łodzi, Pabianicach, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Białymstoku, Bydgoszczy. Lublinie, Rzeszowie, Olsztynie oraz Szczecinie. Nasza profesjonalna kadra pracowników jest do dyspozycji Klientów przez 24h na dobę. Dobra organizacja pracy oraz zaplecze logistyczne pozwalają nam dotrzeć do Klientów z całej Polski.

Rekuperator jest swego rodzaju centralą wentylacyjną z odzyskiem ciepła. Pozwala on zredukować koszty ogrzewania budynku poprzez odzyskiwania ciepła z powietrza wywiewanego z systemu wentylacyjnego zimą. Ilość odzyskiwanego ciepła określana jest mianem sprawności rekuperatora.
Zasada działania rekuperatora polega na dążeniu do wyrównania temperatur pomiędzy dwoma strumieniami powierza przepływającymi przez jego wymiennik. Zimą, gry w domu jest ciepło a do wnętrza wpada powietrze zimne, następuje zjawisko jego ogrzania się od powietrza wychodzącego, co w rezultacie zwiększa komfort klimatyczny. Proces odzyskiwania ciepła przyczynia się do znacznej redukcji straty ciepła wentylacyjnego, co z kolei prowadzi do zmniejszenia kosztów ogrzewania budynku. Latem następuje proces odwrotny – wewnątrz domu powietrze jest chłodniejsze, na zewnątrz gorące, więc powietrze wchodzące do budynku schładza się od powietrza wychodzącego.
Wymiennik rekuperatora powoduję wymianę ciepła pomiędzy powietrzem wchodzącym a wychodzącym. Zimą mamy możliwość skorzystania z centralnego ogrzewania, które uzupełnia straty ciepła, spowodowane otwieraniem drzwi wejściowych czy przenikalnością ścian, okien oraz dachu. Latem natomiast mamy niewielką możliwość ochłodzenia budynku.

Latem pobrana przez okna oraz skumulowana energia słoneczna powoduje ocieplenie wnętrza budynku, dając tzw. efekt szklarni. Im większa kubatura budynku, tym proces ten przebiega wolniej. Budynek duży, wykonany z kamienia, który jest materiałem kumulującym ciepło, będzie miał dużo większą bezwładność termiczną niż niewielki domek wykonany z izolujących materiałów budowlanych. Dużym mankamentem budynków o wysokiej bezwładności termicznej są stosunkowo duże koszty ogrzewania: aby dom był ciepły, należy wprowadzić duże ilości energii w ściany budynku. Jeśli dom z niewielką bezwładnością przewietrzymy zimą poprzez otwarcie okien – nastąpi jego szybkie wychłodzenie. Podobnie latem – otwarcie okien i wietrzenie gorącym, letnim powietrzem spowoduje szybkie ogrzanie się wnętrza budynku.

Dla domów dobrze zaizolowanych skutecznym rozwiązaniem jest system wentylacyjny z odzyskiem ciepła, wyposażony dodatkowo w urządzenie chłodzące: gruntowy wymiennik ciepła bądź układ chłodzący. Dobra izolacja domu oraz zastosowanie systemu odzyskującego ciepło (a latem chłód) pozwoli zmniejszyć zapotrzebowanie na energię. Zmniejszą się koszty ogrzania domu zimą, latem zaś możliwe będzie skuteczne schłodzenie budynku.

Wentylacja jest to proces wymiany powietrza z zanieczyszczonego na świeże, dostarczone z zewnątrz. Powinien on odbywać się w sposób ciągły. Pomieszczenia, w których nie ma właściwej wentylacji, narażone są na wzrost stężenia związków  toksycznych, tlenków węgla, pary wodnej itp. Składniki te wpływają niekorzystnie na komfort mieszkania oraz stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

Niesprawna wentylacja może prowadzić do trwałego zawilgocenia elementów konstrukcji budynku, co w efekcie prowadzi do rozwoju szkodliwych dla organizmu grzybów i mikroorganizmów. O prawidłową wentylację należy zadbać już od momentu powstawania projektu budynku, aż po montaż i konserwację instalacji wentylacyjnej. Stosowanie się do wymaganych zasad będzie miało pozytywny wpływ na kondycję budynku oraz zdrowie i samopoczucie użytkowników.

Głównym systemem wentylacji, stosowanym w budynkach, jest system wentylacji grawitacyjnej. Jest on stosunkowo prosty w konstrukcji, lecz niestety nie zawsze skuteczny w eksploatacji. Jego skuteczność uzależniona jest od warunków pogodowych (pionowego rozkładu temperatur, ciśnienia, wiatru), oraz konstrukcji budynku (otworów wentylacyjnych, nieszczelności, mikrorozszczelnień). Dlatego gdy tylko pozwalają na to warunki techniczne i ekonomiczne, wskazane jest zastosowanie systemu wentylacji mechanicznej.
Wentylacja mechaniczna polega na wymuszeniu ruchu powietrza poprzez wentylatory. Wyróżniamy dwa rodzaje wentylacji mechanicznej, najczęściej stosowane w budownictwie mieszkaniowym:

System nawiewno-wywiewny – w którym wentylatory zarówno doprowadzają, jak i usuwają powietrze z pomieszczeń
System wywiewny – wentylator wspomaga wyrzucanie powietrza, natomiast napływ odbywa się poprzez nawiewniki

Dzięki zastosowaniu wentylacji mechanicznej możliwa jest wymiana powietrza niezależnie od warunków pogodowych. System ten pozwala wentylować pomieszczenia przez cały rok, możliwe jest również sterowanie parametrami powietrza – nawiewne powietrze można np. podgrzewać lub filtrować.

OFERTA

Naszym priorytetem jest realizacja potrzeb i oczekiwań Klientów. W naszej ofercie znajdą Państwo najnowszy sprzęt znanych na rynku marek, spełniający wszelkie wymogi i pozwalający sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów. Nasza oferta skierowana jest do szerokiego grona Klientów, począwszy od właścicieli obiektów usługowych, aż po użytkowników budynków mieszkalnych, domów oraz rezydencji.

Dostosowujemy rozwiązania techniczne do potrzeb i możliwości naszych klientów. Projekt wykonany przez naszą firmę jest zawsze wykonany ściśle według potrzeb klienta, urządzenia są dostosowane w ten sposób aby wentylacja działała sprawnie i wydajnie, dając najlepszy komfort użytkowania.

W ofercie posiadamy urządzenia renomowanych firm takich jak:

 • VTS CLIMA
 • VBW CLIMA
 • SYSTEMAIR
 • DOSPEL
 • KONWEKTOR
 • AERIS
 • WOLF
 • VENTURE INDUSTRIES
 • BARTOSZ

montaż

„DTS Serwis – Dbamy o Twoją Satysfakcję”

Nasz firma oferuje profesjonalne doradztwo w zakresie diagnozowania oraz wyceny usługi. Zapewniamy montaż naszych systemów oraz szkolenie z ich obsługi tak, aby ich użytkowanie było dla Państwa jak najbardziej komfortowe.

Posiadamy filie w kilku miastach Polski: w Warszawie, Łodzi, Pabianicach, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Białymstoku, Bydgoszczy. Lublinie, Rzeszowie, Olsztynie oraz Szczecinie. Nasza profesjonalna kadra pracowników jest do dyspozycji Klientów przez 24h na dobę. Dobra organizacja pracy oraz zaplecze logistyczne pozwalają nam dotrzeć do Klientów z całej Polski.

Podstawowy montaż obejmuje:

 • Rozprowadzenie kanałów powietrznych ( nawiewnych i wywiewnych ) w pomieszczeniach budynku, ( według naszego zoptymalizowanego projektu systemów kanałów FLEX)
 • Zamontowanie rekuperatora na ścianie wewnętrznej budynku wraz z podłączeniem kanałów nawiewnych i wywiewnych,
 • Zamontowanie czerpni i wyrzutni na ścianie zewnętrznej budynku ( cena nie obejmuje wynajęcia podnośnika koszowego ewentualnie potrzebnego do prac na wysokości )
 • Wyregulowanie powietrza nawiewanego i wywiewanego,
 • Sprawdzenie poprawności działania urządzenia,
 • Podłączenie zasilania elektrycznego,
 • Krótkie przeszkolenie użytkownika w zakresie obsługi,

Ostateczny koszt montażu podawany jest po przesłaniu projektu budynku lub wizji lokalnej. Doprowadzenie instalacji elektrycznej jest po stronie inwestora lub dodatkowo płatne. Odprowadzenie skroplin grawitacyjnie do 4 m od rekuperatora.

  Rodzaj
  Typ usługi
  Region
  Imię i Nazwisko
  Firma
  Telefon
  Adres e-mail
  Opis

   Rodzaj
   Typ usługi
   Region
   Imię i Nazwisko
   Firma
   Telefon
   Adres e-mail
   Opis